s

Naujosios Vilnios kultūros centras – daugiafunkcinė kultūros įstaiga, kurios pagrindiniai tikslai: sudaryti sąlygas tradicijų, papročių, amatų tęstinumui ir plėtrai, skatinti įvairias kultūros sritis ir  žanrus, savo veikla propaguoti etninę kultūrą, mėgėjų meną, plėtoti švietimo – edukacinę veiklą, organizuojant jaunimo bei vietos bendruomenės gyventojų veiklą, profesionalaus meno sklaidą, pramoginę veiklą, kuriant menines programas, tenkinti gyventojų kultūrinius, edukacinius bei socialinius poreikius sudarant sąlygas kiekvienam piliečiui dvasiškai tobulėti ir turiningai ilsėtis, plėtojant ir ugdant demokratinę, laisvą ir atvirą visuomenę.

Adresas: Gerovės g. 1, LT-11201, Vilnius

Tel. (8 5) 267 0430, +370 615 12619
n.vilnios.kulturos.centras@gmail.com
info@nvkc.lt
www.nvkc.lt

Pi Fb In Fl

Naujosios Vilnios kultūros centras

Vilniaus pasienio rinktinę aplankė „Geros nuotaikos“ stovyklautojai

Vilniaus pasienio rinktinę aplankė „Geros nuotaikos“ stovyklautojai

Autorius Rima Maldžiūtė | 2023-07-10

Pirmadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės vadavietę aplankė daugiau kaip keturios dešimtys 7-14 metų vaikų su juos lydėjusiais mokytojais. Naujosios Vilnios kultūros centras organizavo „Geros nuotaikos“ stovyklą, į kurios programą įtraukė ekskursiją „Susipažink su VSAT ir pasieniečio profesija“.

Svečius pasitikę bendruomenės pareigūnai Jolita Kuncaitienė ir Rolandas Meidus palydėjo juos į rinktinės vadavietėje Mickūnuose įsikūrusį Kinologijos centrą.

Kinologės Eglė ir Daina stovyklautojams papasakojo apie savo funkcijas pasienyje ir pademonstravo parodomąją programą su tarnybiniais šunimis, kurios metu vaikus labiausiai sužavėjo tarnybinio šuns paklusnumas. Jie su nuostaba stebėjo, kaip šunys paklūsta savo šeimininkių komandoms. Ne mažesnį įspūdį paliko šuns gebėjimas surasti pamestą daiktą, pasislėpusį ar pasiklydusį žmogų. Kinologės atskleidė, kaip motyvuoja savo keturkojį treniruodamos įvairioms užduotims. Vaikai sužinojo, kad skanėstas ir žaislas yra geriausia priemonė ugdant šuns paklusnumą.

Vėliau stovyklautojams buvo pravesta ekskursija po Kinologinės veiklos skyrių, aprodyta aplinka ir specialiai šunims įrengtos dresiravimo vietos.

Susipažinus su pasieniečio kinologo darbu, apžiūrėjus, kokiomis sąlygomis gyvena tarnybiniai šunys, vaikams buvo parodyta sraigtasparnio nusileidimo aikštelė, papasakota apie orlaivio panaudojimą Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

Vėliau bendruomenės pareigūnė Jolita stovyklautojams pravedė prevencinę paskaitą apie nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamas veikas pasekmes. Vaikams buvo pademonstruotas filmukas apie VSAT veiklą. Po jo visi mokėsi rikiuotės elementų.

Bendruomenės pareigūnas Rolandas pažintį su pasieniečio profesija užbaigė skirdamas vaikams kūrybinę užduotį, kurios metu buvo patikrintas jiems pateiktos informacijos įsisavinimas.